МОЗ оприлюднило покрокову інструкцію дій на випадок радіаційної аварії

Читать на русском

МОЗ оприлюднило детальну покрокову інструкцію дій у разі радіаційної аварії - найголовніше залишатися у приміщенні або зайти до нього.

МОЗ оприлюднило детальну покрокову інструкцію дій у разі радіаційної аварії - найголовніше залишатися у приміщенні або зайти до нього.

Про це повідомляє пресслужба відомства у Facebook.

«Попри те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець має знати базові правила поведінки у разі надзвичайної ситуації будь-якого характеру», - пояснюють у МОЗ.

У відомстві заспокоюють, що ядерно-стратегічні об'єкти будуються в такий спосіб, аби витримувати значні фізичні ушкодження. Крім того, на рівні всіх регіонів щодня здійснюється моніторинг радіаційного фону, виконують цю роботу обласні Центри контролю та профілактики МОЗ.

«Станом на 7 серпня жодних відхилень від природного фону не зафіксовано», - наголошують у відомстві.

Серед дій, які рекомендовано вжити під час радіаційної аварії, вказано наступні:

  • залишатися в приміщенні або терміново до нього зайти;
  • зняти верхній шар одягу, одягти новий;
  • прийняти душ;
  • не використовувати для пиття та приготування їжі воду з-під крану;
  • стежити за офіційними джерелами інформації.

«Головне – слід залишатися в приміщенні або терміново до нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов'язково слід виконати», - звертають увагу у повідомленні.

У міністерстві також нагадують, що приймати йодид калію для «профілактики» без потреби є неприпустимим, оскільки це може зашкодити здоров'ю.

Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише коли це є вказівкою від органів влади, тобто вживання йоду зараз немає сенсу.

Нагадаємо, 5 серпня російські війська обстріляли окупований ними ж Енергодар. У більшості районів міста було зафіксовано відсутність світла, водопостачання та Інтернету. Три снаряди впали на території ЗАЕС.

В «Енергоатомі» заявили, що через ситуацію на ЗАЕС ядерна катастрофа загрожує усій Європі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: