САП наприкінці вересня скерує до суду справу про підкуп ексголови Укравтодору

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про встановлення строку на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування стороні захисту.
Олександр Тісленко

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наприкінці вересня скерує до суду обвинувальний акт стосовно власника української фінансово-промислової групи Альтком Олександра Тісленка. Його підозрюють у наданні неправомірної вигоди колишньому голові «Укравтодору» Славоміру Новаку.

Таке рішення 2 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Задовольнити частково клопотання детектива НАБУ про встановлення строку на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Встановити у кримінальному провадженні стороні захисту... строк до 26.09.2022 включно для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, після спливу якого сторона захисту та представники юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, будуть вважатися такими, що реалізували право на доступ до таких матеріалів», – ідеться в рішенні.

Таким чином підозрюваний Тісленко та його адвокати, а також представники ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» можуть знайомитися з матеріалами справи до 26 вересня включно. Після цієї дати прокурор САП може скласти і скерувати до суду обвинувальний акт.

Як відомо, Тісленка підозрюють у дачі хабарів Новаку на загальну суму понад 575 тисяч доларів та 70 тисяч євро. Неправомірну вигоду ексголова «Укравтодору» нібито одержував через посередника – Яцека Палюха. Він пішов на співпрацю з польськими органами правопорядку і там розповів про ці події. Як стверджував прокурор, у Польщі створили підприємство, в якому на 50% володів Палюх, а сам статутний капітал нібито наповнювався групою Альтком. За словами вказаного Палюха, він одержав 70 тис. євро нібито за консультації, які не надавав.

Також посередник Новака нібито одержував хабарі й готівкою – 275 тис. дол. від Тісленка у Польщі. У 2019 році була передана й решта суми в 300 тис. дол. Як стверджував прокурор САП, ці гроші передали за те, аби Новак сприяв групі Альтком у виплаті коштів ремонт автодороги М-05 Київ-Одеса, яка з 2013 року не була повністю відновлена. На це гроші видавав Європейський банк реконструкції та розвитку. ЄБРР же просив Новака розірвати договір із Альткомом, але той цього не зробив і далі виплачував фірмі гроші.

Нагадаємо, ексголову «Укравтодору» Новака підозрюють в отриманні хабарів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал