До кінця тижня ЄС затвердить фінансовий пакет допомоги для України – Bloomberg

Читать на русском
До кінця поточного тижня Євросоюз затвердить черговий фінансовий пакет допомоги для України у розмірі 9 млрд. євро.

До кінця поточного тижня Євросоюз затвердить черговий фінансовий пакет допомоги для України у розмірі 9 млрд. євро.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

За інформацією ЗМІ, нова програма макрофінансової допомоги складатиметься з 25-річних кредитів із пільговим періодом на 10 років. За словами чиновників у Брюсселі, процентні платежі покриватимуться з бюджету ЄС.

Обійнятися з Європою. Колонка Леоніда ШвецяУкраїна не в положенні тих, кого беруть чи підбирають до Євросоюзу. Ми обіймаємося з європейцями у біді, пише у колонці Леонід Швець.

Стало відомо, що на саміті лідерів Євросоюзу 24-25 червня окрім статусу кандидата для України обговорюватиметься повоєнне відновлення. План допомоги має бути схвалений усіма 27 країнами-учасницями та Європейським парламентом.

Очікується, що перший транш із нового пакету допомоги буде надано вже цього літа. До кінця року можуть бути передані ще 3 або 4 транші, але це залежатиме від гарантій та фінансових потреб України.

Раніше повідомлялося, що Європейський союз виділяє ще 205 мільйонів євро на гуманітарну допомогу Україні. Таким чином, загальний обсяг фінансування гуманітарної допомоги ЄС та вартість допомоги у натуральній формі перевищили 700 млн. євро у відповідь на вторгнення росії.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал