У МОН розповіли, які зміни збираються внести до шкільної програми

Читать на русском
МОН збирається внести зміни до шкільної програми з історії, зарубіжної літератури та захисту Вітчизни. Подробиці розповів заступник міністра.

Спеціальні групи мають до 15 червня подати до Міністерства освіти свої пропозиції щодо змін до шкільної програми. Зміни торкнутися насамперед таких предметів, як зарубіжна література, історія та «Захист Вітчизни».

Про це в ефірі телемарафону розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

«Щодо змін у навчальні програми українських шкіл. Згідно з наказом МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють ці зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати до міністерства, і ці зміни ми вноситимемо окремими нормативними документами», – повідомив Вітренко.

З бібліотек приберуть деяку російську літературу – МінкультПропагандистську російську літературу приберуть із бібліотек, спеціальні критерії для вилучення вже схвалено. Натомість бібліотеки наповнять україномовною літературою та книгами українських видавництв.

Зміни насамперед стосуватимуться таких предметів, як «Захист Вітчизні». За словами заступника міністра, будуть внесені зміни щодо посилення практичної спрямованості цього предмета: «Буде посилено національно-патріотичне виховання та буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності».

Зміниться також програма зарубіжної літератури. «Таке як «Війна та мир» в Україні вже не вивчатимуть. Тобто все, що прославляє орківські війська, все воно зникне з програми зарубіжної літератури», – констатував Вітренко.

На запитання, чи залишиться хтось із російських письменників у шкільній програмі, Вітренко відповів, що зараз точаться дискусії серед професіоналів, це питання ще відкрите.

«Історія України та всесвітня історія. Ми горді, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни до методології викладання історії та всесвітньої історії… Будуть виписані взаємини між українською нацією та «русским миром» на основі історичної правди», – розповів заступник міністра.

Нагадаємо, раніше у профільному комітеті парламенту анонсували, що через війну з росією до програм деяких предметів в українських школах будуть внесені зміни.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень запропонував також з 1 вересня замінити російську мову у школах іншими предметами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: