Учасники Собору УПЦ МП ухвалили рішення про повну незалежність

Читать на русском
Собор УПЦ МП висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні та ухвалив необхідні рішення та зміни до Статуту УПЦ.

Собор УПЦ МП висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні та ухвалив необхідні рішення та зміни до Статуту УПЦ, що свідчать про повну незалежність церкви.

Про це стало відомо за підсумками засідання Собору УПЦ МП, яке відбулося у п'ятницю, 27 травня, у столиці.

Також учасники Собору запропонували налагодити діалог із Православною церквою України.

«Собор засуджує війну як порушення Божої заповіді «Не убий!» (Вих.20:13)... і висловлює незгоду з позицією патріарха московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні», – йдеться у документі.

Собор схвалив відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, які «свідчать про повну самостійність та незалежність УПЦ».

«Собор висловлює глибокий жаль у зв'язку з відсутністю єдності в українському православ'ї. Існування розколу Собор сприймає як глибоку хворобливу рану на церковному тілі. Особливо прикро, що останні дії Константинопольського патріарха в Україні, наслідком яких стало утворення Православної церкви України, лише поглибили непорозуміння та призвели до фізичного протистояння. Але навіть у таких кризових обставинах Собор не втрачає надії на поновлення діалогу», – наголошується в ухвалі.

Водночас, у ньому наголошується, що для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно «припинити захоплення храмів та примусові переклади парафій УПЦ, усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у Статуті ПЦУ, є фактично неавтокефальним і значно поступається свободам та можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління УПЦ, а також вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для УПЦ, як і для більшості помісних православних церков, цілком очевидно, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадковості її єпископів.

«Собор висловлює глибоке переконання, що запорукою успіху діалогу має стати не лише бажання відновлення церковної єдності, а й щире прагнення вибудовувати своє життя на основі християнської совісті та моральної чистоти», – наголошують в УПЦ.

Учасники Собору також звернулися до влади України та росії з проханням продовжувати переговорний процес та пошук «сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття».

Раніше конотопський мер заборонив у місті діяльність УПЦ МП.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: