САП у лютому скерує до суду справу про хабар експосадовцю Нацполіції

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура в середині лютого скерує до суду справу колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка та директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка, оскільки суд обмежив їх у строках на ознайомлення з розслідуванням.

Таке рішення 28 грудня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

21 жовтня 2021 року НАБУ і САП завершили розслідування справи про хабар Буханченку. Тому стороні захисту відкрили матеріали розслідування для ознайомлення, після чого справу мають скерувати до суду. Однак, на думку детективів, сторона захисту зволікає з процедурою. Загалом справа налічує 49 томів, які також містять речові докази, відеозаписи до протоколів проведення слідчих дій та аудіо-, відеозаписи проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Детектив вказав, що за цей період адвокати і підозрювані ознайомилися лише з 2-3 томами матеріалів. Тому просив обмежити строк до 7 січня.

Водночас захисники і підозрювані заперечували проти задоволення клопотання. Вони вказали, що в них недостатньо часу аби ознайомлюватись з матеріалами слідства через зайнятість в інших справах. Утім суд клопотання задовольнив частково і встановив стороні захисту кінцевий строк для ознайомлення 14 лютого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: