Газова справа Онищенка: суд повторно поклав обов'язки на обвинуваченого

Читать на русском
Через завершення дії процесуальних обов'язків прокурор САП подав клопотання про покладання нових обов'язків на обвинуваченого.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд повторно поклав обов'язки на колишнього директора приватної компанії ТОВ «Надра Геоцентр» Сергія Свіченка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в причетності до «газової справи» колишнього народного депутата Олександра Онищенка. Строк їхньої дії – до 28 лютого.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили у САП.

Як відомо, ВАКС продовжив до 19 грудня обов'язки Свіченка, але через зайнятість адвоката строк їх дії не встигли продовжити. Тому прокурор САП подав клопотання про повторне покладання обов'язків, а саме: прибувати за першою вимогою; не відвідувати Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську області та Автономну Республіку Крим; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з визначеними особами; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет. Суд клопотання задовольнив.

За версією обвинувачення, Свіченко, як директор ТОВ «Надра Геоцентр», брав участь у злочинній організації Онищенка. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню екснардепа товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування». На сьогодні встановлений розмір збитків від цієї схеми становить понад 740 млн грн.

Нагадаємо, екскерівника ТОВ «Надра Геоцентр» вперше затримали 28 червня 2016 року о 22:00 на території Сумської області при спробі перетину українсько-російського кордону. У лютому 2017 року після закінчення дії домашнього арешту та подачі клопотання про новий запобіжний захід Свіченко зник.

23 лютого 2017 року колишній очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підозрюваний у «газовій справі» Онищенка втік до Росії.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: