В Укроборонпромі прокоментували спільний брифінг з обвинуваченим Жуковим

Читать на русском

У державному концерні прокоментували спільну прес-конференцію про співпрацю оборонного заводу з фірмою обвинуваченого фігуранта.
Роман Забарчукфото: Схеми

Державний концерн «Укроборонпром» не бачить проблем у спільному брифінгу його генерального директора з керівником приватної компанії «СКБ «Вектор-В» Віталієм Жуковим, якого судять за оборудки на оборонних закупівлях.

Про це у Facebook написав заступник гендиректора Укроборонпрому з безпеки Роман Забарчук.

«Концерн не має жодного рішення суду або юридичних підстав, які б забороняли Укроборонпрому вести перемовини або укладати контракти з компанією «Вектор-В» та її керівником. Укроборонпром щодо цієї події звернувся до НАБУ та СБУ з проханням повідомити про наявність ризиків щодо подальшої співпраці з указаним підприємством та його посадовими особами», – підкреслив Забарчук.

За його словами, Міністерство оборони через критичну нестачу боєприпасу ВОГ-17В визначило розробником спеціальне конструкторське бюро «Вектор-В», директором якого є Жуков, та уклало з ним відповідний контракт. Як стверджує Забарчук, у підсумку було створено 30-мм постріл для автоматичного станкового станкового гранатомету АГС-17. Він додав, що боєприпас пройшов успішно випробування і наразі готується наказ міністра оборони про прийняття цього виробу на озброєння.

Заступник гендиректора УОП вважає, що бездіяльність, зволікання з виробництвом боєприпасу на підприємстві Укроборонпрому може погіршити боєздатність нашої держави та навіть утворити склад певного правопорушення.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує Віталія Жукова в організації ухилення від сплати податків на суму понад 49 млн грн та легалізації цих коштів. Зокрема, вказані оборудки проводилися для підвищення вартості деталей, які постачали на оборонні заводи в Україні за переговорною процедурою.

Слідство встановило, що приблизно з 8 травня 2015 року Віталій Жуков, який вже працював у державному концерні «Укроборонпром», та його друг Андрій Рогоза, маючи досвід ведення господарської діяльності з постачання специфічних товарів для оборонної галузі, розробили план постачання таких товарів для «Укроборонпрому» з метою збагачення та одержання швидких прибутків. Зокрема, йшлося про деталі та комплектувальні для бронетехніки та озброєння з можливістю ухилення від сплати податків.

Для виконання цього плану Жуков та Рогоза залучили й інших осіб – Ігоря Волохача (в 2015 році був власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» та директором), Романа Чубу (пізніше став власником і директором фірми «Оптимумспецдеталь») та Олену Іванюк (виконувала роль бухгалтера). Пізніше була організована схема за допомогою компанії «Оптимумспецдеталь»: використовували її документи, подавали податкову звітність та підписували документи за вказівкою Рогози та Жукова.

Товари для постачання підприємствам ДК «Укроборонпром» Рогоза купляв за готівку, тому вони фактично легального джерела походження не мали. З метою маскування реального походження та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; збільшення податкової діяльності, Рогоза та Жуков використовували низку приватних компаній для проведення безготівкових операцій. Це призводило до підвищення собівартості товарів і можливості ухилення від сплати податків.

У зв'язку з цим у період з 8 травня 2015 року до 16 серпня 2018 року Жуков безпосередньо звернувся до осіб, які сприяли своїми діями фактично легалізації цих коштів, а саме до Артема Болдарева та в подальшому до Олександра Хомича. Останній разом із іншими особами через низку приватних фірм провели для «Оптимумспецдеталь» ці операції із легалізації товарів, які Рогоза придбав за готівку. В результаті такої діяльності з використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» Рогоза і Жуков одержали в своє розпорядження загальну суму в 49,34 млн грн, які були отримані внаслідок ухилення від сплати податків.

З метою маскування початкового незаконного походження коштів Рогоза і Жуков у вказаний період через банківські рахунки було проведено низку господарських операцій через приватні компанії, підконтрольні вищевказаним Болдареву та Фомичу. Операції проводилися з рахунками ТОВ «Оптимумспецдеталь», на які надходили кошти від державних підприємств з ДК «Укроборонпром», за вказівкою Жукова та Рогози здійснювалися за допомоги бухгалтера Іванюк перерахунок через клієнт-банкінг на вказані приватні фірми, підконтрольні Болдареву та Фомичу. В результаті ці компанії виявилися фіктивними. Таким чином, одержані кошти Жуковим та Рогозою від ДП-учасників «Укроборонпром» були легалізовані через використання цих компаній. Прокурор додав, що низки директорів цих компаній, через які «відмивалися» кошти, були засуджені вироками судів за фіктивне підприємництво, яке наразі декриміналізоване.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд не затвердив угоду з Жуковим. Також суд не затвердив угоду і з Рогозою.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: