У вересні в Україні зросла реальна зарплата – Держстат

Читать на русском
Найвища середня реальна зарплата традиційно в Києві. Найменше платять співробітникам у Чернівецькій області
Ілюстративне фотоdepositphotos.com

В Україні за підсумками вересня 2021 року середня номінальна реальна заробітна плата штатного співробітника склала 14 239 грн. Це на 242 гривні більше проти серпня 2021 року, коли реальна зарплата за підсумками місяця склала 13 997 грн.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

У річному вимірі, якщо брати вересень 2020 року, реальна зарплата зросла на 18,7%, проте більшу частину підвищення з'їла інфляція. З урахуванням інфляції підвищення склало всього 6,9%.

Борги із зарплат: в яких галузях економіки зросла заборгованістьЗаборгованість із зарплати в Україні в серпні становила майже 4 млрд гривень. Найбільший борг – у галузі промисловості.

Найвища середня реальна зарплата традиційно в Києві - 20 658 грн. А в Чернівецькій області платять найнижчу реальну зарплату в країні - в середньому 10 976 грн. Що стосується поділу по галузях, знову-таки традиційно найвища середня реальна зарплата в IT - 25 427 грн, зростання склало 26,6%. На другому місці - страхова та фінансова діяльність (22 547 грн, 16,6% зростання).

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні наступного року зросте середньомісячна зарплата. Її збільшення відбуватиметься поступово протягом року. Середньомісячна заробітна плата наступного року буде на рівні 15 258 гривень. А до кінця року виросте ще на дві тисячі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: