Оновлені правила дорожнього руху: що зміниться з 1 листопада

Читать на русском

Нові правила дорожнього руху почнуть діяти з понеділка, 1 листопада. Ці оновлення будуть досить масштабними, адже вони охоплюють майже всі аспекти ПДР: змінюються знаки, розмітка, обмеження швидкості та класифікація доріг. Що саме зміниться для водіїв, велосипедистів та пішоходів від наступного тижня, дивіться на інфографіці «Слово і діло».

Насамперед, нові правила стосуються обмеження швидкості за межами населених пунктів. З 1 листопада забороняється рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.

Також крім трьох загальноприйнятих типів державних доріг (міжнародні, національні та регіональні) запроваджується четвертий — територіальний.

Окрім того, багато нововведень стосуватимуться велосипедистів.Так, з'явиться визначення велосипедної доріжки та вперше вносяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду (місце перетину перехрестя доріг).

Згідно з правилами, велосипедна доріжка – доріжка з покриттям за межами проїзної частини, велосипедна смуга – смуга, призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини.

Велосипедисти повинні переїжджати проїзну частину по велосипедному переїзді, а у разі його відсутності - відповідно до вимог ПДР. У місцях, де рух регулюється, велосипедисти повинні керуватися сигналами регулювальника/світлофора.

Також для українців діятимуть нові діагональні пішохідні переходи.

Нові правила поширюються і на дорожні знаки, правила зупинки та стоянки. Насамперед, вводяться нові заборонні знаки, наприклад, місце концентрації ДТП.

Оновлюються також інформаційно-вказівні знаки, зокрема, з’явиться знак мінімальної швидкості на різних смугах руху, платна дорога, обмеження максимальної швидкості на різних смугах руху. Нові знаки сервісу (наприклад, електрозарядні станції) та таблички до дорожніх знаків.

Нагадаємо, уряд схвалив проєкт змін до Правил дорожнього руху, підготовлений Мінінфраструктури 30 вересня.

Раніше ми також писали, що у Києві встановлять камери інтелектуальної системи відеоспостереження.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал