Рада ухвалила пакет законів, на які чекає МВФ

Читать на русском
Верховна рада на засіданні у вівторок, 19 жовтня, прийняла пакет необхідних для співпраці з МВФ.
фото з відкритих джерел

Верховна рада на засіданні у вівторок, 19 жовтня, прийняла пакет необхідних для співпраці з МВФ законів. Серед них - закон про незалежність Національного банку.

Так, сьогодні нардепи прийняли пакет законів «для МВФ». Перший - законопроект №5850 (підтримали 255 нардепів).

Рік без траншів: чи є майбутнє у співпраці між Україною та МВФНардепи декларують намір реструктуризувати борги перед МВФ, а президент натякає на можливість перегляду умов співпраці із Фондом. Що відбувається у відносинах з МВФ та якими будуть наслідки у разі зупинення кредитування – аналізував Олександр Радчук.

Його мета - зміцнити незалежність НБУ. Зокрема, змінюються повноваження Ради НБУ, члени якої призначаються за квотами президента і парламенту.

Документом пропонується обмежити функціонал цього органу. Крім того, Рада НБУ не зможе давати оцінку роботи правління.

Законопроект встановлює більш жорсткі обмеження до потенційних членів Ради НБУ. Зокрема, ними зможуть стати особи, які були притягнуті до кримінальної відповідальності або ті, хто очолював банк, який Нацбанк визнав неплатоспроможним.

Рада також прийняла закон №5852, який доповнює попередній. Ним вносяться зміни в закон про державні закупівлі, згідно з якими з-під дії цього закону виключені закупівлі Нацбанком послуг юридичного супроводу справ за кордоном.

У законопроекті це мотивується тим, що повна процедура закупівлі таких послуг досить тривала - вона може закінчитися за 3-4 місяці, через що інтереси НБУ в міжнародних суперечках можуть постраждати.

Третій закон №5853. Він вносить зміни до Бюджетного кодексу. Їм пропонується змінити комунікацію НБУ з урядом при підготовці бюджетної декларації.

Так, НБУ до 1 березня щорічно інформуватиме уряд про орієнтовний прогноз частини прибутку до розподілу, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету.

Крім того, Рада сьогодні прийняла поправки в закон про НАБУ (№5459-1). Проект закону спрямований на усунення протиріч між Конституцією і законом Про НАБУ, а також на пов'язане з цим забезпечення гарантій незалежності для НАБУ.

Нагадаємо, днями стало відомо, що МВФ може виділити 700 млн дол кредиту Україні.

А в ОПУ допускають отримання двох траншів МВФ до кінця цього року.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал