Заволодіння 27 млн грн у Миколаєві: підприємцю не змінили запобіжний захід

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і залишила без задоволення скарги прокурора і адвоката на запобіжний захід підозрюваного.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під 3,4 млн грн застави з обов'язками директора ТОВ «Імперія води Україна» Ігоря Великого, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння майже 27 млн грн на реконструкції Соборної площі в Миколаєві.

Таке рішення 6 жовтня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, 20 серпня антикорупційний суд відпустив під 3,4 млн грн застави Великого. Також на нього поклали обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Не погодившись з таким рішенням, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і адвокат підозрюваного подали апеляційні скарги. Однак судді залишили їх без задоволення.

«Апеляційну скаргу захисника підозрюваного (Ігоря Великого – ред.) - Глоби Костянтина Вікторовича та прокурора на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 20 серпня про застосування запобіжного заходу у вигляді застави – залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді ВАКС – залишити без змін», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ затримало віцемера Миколаєва Коренєва на кордоні з Угорщиною. Також затримали депутатку Одеської міськради Лозовенко, першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міськради Олександра Брижатого і ще одного керівника приватної компанії. Пізніше антикорупційні органи повідомили їм про підозру. Крім того, НАБУ викликало на допит мера Миколаєва Олександра Сєнкевича.

Як встановило слідство, в 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами – директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеної компанії БВК «Пік-Буд», яка і виконала роботи.

Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: