Парламентарі проголосували за одночасний перехід права на землю та нерухомість

Читать на русском
Верховна рада у другому читанні прийняла законопроект  5248 про встановлення одночасного переходу права на землю та нерухомість.
Фото з відкритих джерел.

Верховна рада у другому читанні прийняла законопроект в цілому № 5248 про встановлення одночасного переходу права на землю та нерухомість.

«За» проголосував 301 народний депутат.

Нерухомість в Україні: кому під час купівлі житла не треба сплачувати пенсійний збірХто купив кілька років тому квартиру, житловий чи садовий будинок, дачу, гараж як першу нерухомість може повернути сплачений пенсійний збір.

Згідно з пояснювальною запискою, документом пропонується встановлення обов’язковості одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду), який на ній розташовано, а також зворотній порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно у випадку переходу прав на земельну ділянку на якій розташовано вказане нерухоме майно.

Пропонується уніфікувати вказані правила для переходу прав власності та всіх видів користування земельною ділянкою у випадку переходу права власності або права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на розташовані на такій земельній ділянці об’єкти нерухомого майна шляхом внесення змін до статті 120 Земельного кодексу України та статті 377 Цивільного кодексу України.

Одночасно пропонується доповнити ст. 120 Земельного кодексу новою частиною, відповідно до якої визначити, що предметом правочину, який передбачає перехід права власності на об’єкт нерухомого майна, який розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), що перебуває у власності відчужувача об’єкта нерухомого майна, повинна бути також така земельна ділянка, або окрема частка у праві спільної власності на неї.

Нагадаємо, в Україні зареєстрували понад 6,5 тисяч земельних угод.

Також ми писали, скільки людей в Україні стоїть у квартирній черзі.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал