ВАКС продовжив обов'язки колишньої посадовиці ПриватБанку

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваної.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 вересня строк дії обов'язків колишньої начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надії Конопкіної, яку НАБУ та САП підозрюють у причетності до розтрати 8,2 млрд грн.

Таке рішення 19 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, підозрюваній Конопкіній суд визначив 2,74 млн грн застави з покладанням обов'язків. Пізніше за неї теж внесли заставу і підозрювана вийшла під обов'язки.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Суддя клопотання задовольнив і продовжив на два місяці дію таких обов'язків: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися без дозволу за межі території України (крім тимчасово окупованих територій); повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

«Клопотання прокурора про продовження строку дії обов'язків – задовольнити частково. Продовжити до 19 вересня 2021 року включно підозрюваній (Надії Конопкіній – ред) строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру трьом особам у розтраті 8,2 млрд грн. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям. Самого Дубілета оголосили в розшук.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал