Газопостачальні компанії опублікували ціни на липень – і вони знову зросли

Читать на русском
Зростання місячних тарифів обумовлене сезонними факторами - високим попитом, малими запасами газу в сховищах, а також хитрою політикою російського Газпрому
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Українські газопостачальні компанії оприлюднили ціни на «блакитне паливо» для населення на липень 2021 року. Відзначається, що місячні ціни знову виросли, в той час, як базові річні тарифні плани практично у всіх постачальників залишилися без змін.

Про це повідомляє ГазПравда 29 червня.

Тарифи щороку зростатимуть мінімум на 25-30% — прогноз ексміністраЩорічне зростання до 2024 року комунальних тарифів буде мінімум 25−30%. Відповідно, доходи населення мають бути сплановані вище цього рівня, тому що крім зростання тарифів на ЖКП, ще ростуть ціни на продукти харчування.

Так, місячний тариф коливається від 7,99 грн до 15,5 грн за кубометр. Зростання місячних тарифів обумовлене сезонними факторами - високим попитом, малими запасами газу в сховищах, а також хитрою політикою російського «Газпрому», який обмежив обсяги поставок палива на європейський ринок. Обмеження призвело до зростання спотових цін на газ в Європі, а саме на європейські спотові ціни зав'язані розцінки в Україні.

Фіксовані базові ціни в липні варіюються від 7,8 грн до 13,5 грн за кубометр. Найдешевше газ пропонують компанії «Агросинтез Трейдинг» (7,80 грн за кубометр), «Євода Трейд КП Луцькводоканал» (7,88 грн за кубометр), «Черкасигаз збут» та «Уманьгаз збут» (7,89 грн за кубометр), а також ДК «Нафтогаз України» (7,96 грн за кубометр).

Ще 19 постачальників газу продають паливо за ціною 10-13,5 грн/кубометр. Але ціни у більшої частини компаній не перевищили планки в 9 грн.

Нагадаємо, що «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населення з липня за тарифом «Місячний» на 10%. Тому наступного місяця споживачі платитимуть за газ 13,13 грн за куб. м.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: