Росія приховує величезну смертність від коронавірусу, йдеться про десятки тисяч – ЗМІ

Читать на русском
В цілому за 2020 рік в РФ смертність на 400 тисяч перевищила показники 2019 року. При цьому більшу частину смертей офіційно не пов'язують з коронавірусом
Ілюстративне фотоpicture-alliance

Росія всіляко намагається приховати величезну смертність від коронавірусу. У країні зафіксовані десятки тисяч смертей, які офіційно не пов'язані з коронавірусом але, швидше за все, мають до нього відношення.

Про це повідомляє видання Медіазона на основі даних Росстату.

«Якщо вірити цим цифрам, то паралельно з пандемією коронавірусу в Росії десятками тисяч вмирали від пневмонії, від серцево-судинних захворювань і від старості — і ці випадки не пов'язані з COVID-19. Ці дані дозволяють зрозуміти, куди записували померлих від коронавірусу», - пише видання.

Вірусолог оцінила небезпеку для України нового штаму COVID-19, який нині поширений у РФВ Росії почав поширюватися новий штам коронавірусу. Вірусолог оцінила, чи варто Україні побоюватися його.

Так, у 2020 році смертність від пневмонії в РФ зросла на 140%, смертність за віком - на 20%, смертність від хвороб органів кровообігу - на 10%. Від цукрового діабету померло на 25% більше, ніж у 2019 році, а від запальних хвороб центральної нервової системи — на 20,9%. На думку авторів дослідження, саме в ці категорії влада заносить померлих від коронавірусу.

В цілому за 2020 рік в РФ смертність на 400 тисяч перевищила показники 2019 року.

«Дані Росстату дозволяють зрозуміти, куди регіони записували невраховані коронавірусні смерті. Наприклад, в Чечні зростання смертей від хвороб органів дихання склало 674% (1300 проти 168 у 2019 році), в Осетії — 300% (928 проти 230), в Самарській області — 202% (2151 проти 713). Також в цих регіонах зросла і смертність від хвороб системи кровообігу», - наголошується в дослідженні.

Нагадаємо, в Росії виявлені оригінальні штами коронавірусу, які не фіксувалися раніше ніде. Фахівці вивчають їх властивості та відмінності від існуючих на сьогодні штамів інфекції.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал