ВАКС відмовився відстрочити виконання вироку ексдиректору Херсонської ТЕЦ

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився відстрочувати вирок колишньому керівнику теплоелектроцентралі, а тому захисник подав на це рішення скаргу.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відмовився відстрочувати виконання вироку колишньому генеральному директору Херсонської теплоелектроцентралі Богдану Педченку, якого засудили до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем.

Таке рішення ще 6 квітня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Вищий антикорупційний суд визнав Педченка винним і засудив до 5 років позбавлення волі. Також йому заборонили протягом 3 років обіймати деякі посади та призначили 17 тисяч гривень штрафу. Обвинувачений спробував оскаржити цей вирок, але апеляційна палата ВАКС йому відмовила.

Пізніше захисник Педченка подала клопотання про відстрочку на пів року виконання покарання у виді позбавлення волі, оскільки засуджений нібито страждає на тяжку хворобу. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що Педченка засуджено за вчинення тяжкого злочину, тому у відповідності до ч. 2 ст. 536 КПК України щодо нього не може бути застосована відстрочка виконання вироку. Тож ВАКС відмовив у клопотанні, але адвокат засудженого подала апеляційну скаргу, розгляд якої призначили на 13 травня.

Нагадаємо, за версією сторони обвинувачення, Педченко уклав зі службовими особами ТОВ «Квадро-Фінанс» договір про надання безпроцентної поворотної позики. Цей договір був підписаний без відповідного погодження Фонду держмайна та всупереч вимогам постанови Кабінету міністрів України щодо обмеження витрат підприємства і заборони здійснення витрат на будь-яку допомогу до затвердження фінансового плану. Відповідно до умов вказаного документу службовими особами ПАТ «Херсонська ТЕЦ» перераховано кошти в розмірі 8,785 млн гривень на рахунок ТОВ «Квадро-Фінанс», які не повернули підприємству.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал