Сходження благодатного вогню в Єрусалимі – трансляція

Читать на русском
Сьогодні, 1 травня, відбудеться традиційна церемонія сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.
Фото: fxp.co.il

Сьогодні, 1 травня, відбудеться традиційна церемонія сходження Благодатного вогню у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Урочиста церемонія розпочнеться близько 13:00 за київським часом.

Стежити за сходженням благодатного вогню в Єрусалимі можна онлайн.

Hymns of Holy Week & Resurrection and Holy fireGreek City Times

Сходження Благодатного вогню у 2021 році, як і в попередньому, знову буде відбуватися в умовах карантину. Загальна кількість віруючих буде більшою, ніж у минулому році - до церемонії допустять 2,5 тисяч людей, проте всі вони повинні мати сертифікати вакцинації.

Сходження називають «Чудом Благодатного вогню». Церемонія проходить у тому місці, де за переказами був похований Ісус Христос. На місці поховання розташований храм Воскресіння Христового.

Спочатку відбувається хресний хід, в якому беруть участь священики Єрусалимської православної церкви, Вірменської апостольської церкви, Сирійської і Коптської церкви.

Потім патріарх Єрусалимський і архімандрит Вірменської церкви заходять до Кувуклії - головний вівтар храму. Двері за ними замуровують. Через деякий час патріарх виносить з кувуклії 33 запалені свічки - по одній за кожен рік земного життя Ісуса.

Тривалість церемонії передбачити неможливо. Однак в історії ще не було жодного випадку, щоб Благодатний вогонь не сходив на Землю напередодні Великодня.

Вогонь передають вірянам, представникам християнських конфесій, які везуть його у різні кінці світу.

Нагадаємо, вже другий рік Україна і світ зустрічатимуть Великдень в умовах пандемії. Влада і МОЗ закликали громадян дотримуватися правил карантину.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал