Селищним старостам надали нові можливості

Читать на русском
Селищним старостам надали нові ефективні можливості - парламент підтримав у другому читанні відповідний законопроект №4535.

Селищним старостам надали нові ефективні можливості - парламент підтримав у другому читанні відповідний законопроект №4535.

За проголосували 239 парламентаріїв.

Зараз старост призначають поради за поданням голови громади. Схвалений закон передбачає, що старосту стверджує сільська, селищна, міська рада на термін його повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Пропозиція вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у рамках відповідного старостинського округу.

Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення і вважається узгодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення отримала таку підтримку в цьому окрузі:

  • з числом жителів до 1500 - понад 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;
  • з кількістю жителів від 1500 до 10000 - понад 17 відсотків голосів;
  • з числом жителів від 10 тисяч до 20 тисяч - більше 14 відсотків голосів;
  • з числом жителів від 20 тисяч до 30 тисяч - понад 10 відсотків голосів;
  • з кількістю жителів понад 30 тисяч - більше 7 відсотків голосів жителів.

У документі прописано, що староста не входитиме до виконавчого комітету ради, але буде мати багато повноважень:

  • право дорадчого голосу,
  • право бути присутніми на засіданні виконкому, на сесії,
  • представляти інтереси мешканців свого старостинського округу,
  • брати участь у підготовці пропозицій до проекту бюджету громади.

Очікується, що староста буде звітувати не тільки перед радою громади, а й перед жителями старостинського округу.

100 днів мерів: чи почали міські голови виконувати свої масштабні обіцянкиСлово і діло подивилося, хто з мерів в свої перші сто днів на посаді взявся за виконання масштабних обіцянок.

Заслуховування звіту старости перед жителями старостинського округу відбувається на відкритій зустрічі, таким чином, який дозволяє мешканцям задати питання, висловити зауваження і внести пропозиції. Інформація про зустріч, а також письмовий звіт старости публікуються на офіційному сайті сільської, селищної, міської ради та розміщуються в приміщенні ради не пізніше ніж за сім календарних днів до дня проведення зустрічі.

Староста не матиме права працювати за сумісництвом навіть на громадських засадах, займатися підприємницькою діяльністю і отримувати від цього прибуток. Під заборону не потрапляють викладацька, наукова або творча робота у позаробочий час.

Нагадаємо, за основу цей документ парламент схвалив на початку березня.

Раніше Комітет Ради підтримав перейменування селища на Донбасі в Нью-Йорк.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал