Справа Альперіна: працівнику офісу бізнесмена продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження обов'язків фігуранту справи.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 5 червня строк дії обов'язків, покладених на Євгена Іскольда, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в участі у злочинній організації, очолюваній одеським бізнесменом Вадимом Альперіним.

Таке рішення 5 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Іскольд залишився без обов'язків через неявку на три судових засідання у зв'язку з тим, що зламав ногу і перебував в медичному закладі. Проте пізніше на нього повторно поклали обов'язки. У зв'язку з наближенням дати завершення їх дії прокурор САП просив продовжити обов'язки.

Вивчивши клопотання, суддя клопотання задовольнив. Він продовжив до 5 червня обов'язки Іскольда, а саме: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з території України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними, а також свідками.

Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: