Будівельні об'єкти вводитиме в експлуатацію не держава, а приватники: в уряді назвали дедлайн

Читать на русском
Олексій Чернишов заявив, що в рамках реформи буде введена можливість прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів будівництва юридичними особами.
Слово і діло

У рамках містобудівної реформи планується, що вводити об'єкти в експлуатацію буде не держава, а юридичні особи.

Про це в інтерв'ю «Слово і діло» розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Це стане можливим, коли відбудеться основний етап містобудівної реформи. Міністр очікує, що відповідний закон буде проголосований і підписаний в червні 2021 року.

«Ми плануємо на цьому етапі в рамках реформи ввести можливості прийняття в експлуатацію закінчених об'єктів будівництва юридичними особами, за прикладом успішної реформи нотаріату. Державна інспекція архітектури і містобудування буде приймати об'єкти категорії ССЗ підвищеної небезпеки (атомні електростанції, гідроспоруди, тунелі – те, що не стосується загального будівництва) та об'єкти всіх трьох категорій СС1, СС2 і СС3, що становлять державну таємницю. Юридичні особи будуть приймати об'єкти СС1, СС2, СС3, крім тих, хто я перерахував. Цей ринок буде повністю лібералізований. Звичайно, в разі прийняття закону», – розповів Чернишов.

«Якщо ви хочете здати будинок в експлуатацію – будь ласка, є професійні організації, які перевірять відповідність документів, представлених в систему: відповідність проєктної документації та інших документів», – додав міністр.

За його словами, запобіжником проти зловживань буде посилення відповідальності, в тому числі, юридичних осіб, які будуть здійснювати прийняття об'єктів в експлуатацію: разом з профільним законом будуть ухвалені зміни до Кримінального та інших кодексів.

Нагадаємо, 10 березня Кабінет міністрів затвердив т.в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергія Галіцина на посаду голови ліквідаційної комісії відомства.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал