Рада посилила покарання за неправдиве мінування

Читать на русском
У вівторок, 2 березня, депутати ухвалили в другому читанні законопроєкт №3911. Верховна рада не стала вводити конфіскацію майна за неправдиве мінування.
Фото з відкритих джерел.

У вівторок, 2 березня, депутати ухвалили в другому читанні законопроєкт №3911. Цей закон вносить зміни до статті 259 Кримінального кодексу.

До першого читання за відомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які можуть спричинити загибель людей або інші тяжкі наслідки, пропонували карати позбавленням волі від 2 до 6 років з конфіскацією майна. До цього конфіскація передбачена не була.

«Мінування» шкіл, лікарень, станцій метро, вокзалів в Україні: чи знаходять «мінерів»Із 719 анонімних дзвінків про мінування лише у 115 випадках правоохоронцям вдалося встановити особу мінера.

Однак до другого читання цю норму прибрали з документа.

Тепер закон передбачає, що якщо об'єктами псевдомінування стали критично важливі об'єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або установи охорони здоров'я або закладу освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, це карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Нагадаємо, в країні час від часу мінують ТРЦ, вокзали, лікарні, школи та садки.

Раніше правоохоронці затримали чоловіка, який повідомляв про замінування станцій метро і ТРЦ у Києві. 25-річному киянину загрожує до 8 років тюрми.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: