Влада Ірану готова повернутися до ядерної угоди 2015 року, яка передбачає встановлення обмеження на видобутку урану, у випадку, якщо Сполучені Штати скасують усі санкції проти країни.
Про це повідомляє Reuters.
У Держдепі звинуватили Іран у «ядерному шантажі»Сполучені Штати вважають рішення Ірану про відновлення збагачення урану до 20% ядерним шантажем.
Зазначається, що відповідну заяву зробив іранський лідер Алі Хаменеї. За його словами, Іран готовий виконувати всі передбачені ядерною угодою зобов’язання після зняття санкцій з боку США та європейських країн.
«Лише тоді, перевіривши, чи всі санкції були скасовані правильно, ми повернемось до повної відповідності до угоди. Це безповоротне та остаточне рішення, і всі іранські посадовці погоджуються з цим», – заявив Хаменеї.
В той же час, у Вашингтоні вимагають від іранської влади першочергового повернення до угоди, і лише після цього обіцяють скасувати санкції.
Нагадаємо, у 2015 році між Іраном, США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною була укладена угода, за якою Тегеран мав обмежити ядерну програму в обмін на скасування західних санкцій. З початку інспекцій в січні 2016 року, жодних порушень цього договору з боку Тегерана виявлено не було.
Однак, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив про односторонній вихід з цієї угоди й звинуватив Тегеран у спробах створити ядерну зброю. Надалі США наклали на Іран нові економічні санкції та оголосили про штрафні санкції для тих, хто здійснюватиме будь-які операції з країною.
У відповідь на це, Тегеран сповістив Китай, Францію, Німеччину, Росію та Великобританію про намір відмовитися від дотримання деяких умов ядерної угоди.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.