В Україні хочуть ввести електронний аудит платників податків

Читать на русском
В Міністерстві фінансів підготували концепцію впровадження електронного аудиту платників податків, який може запрацювати в повній мірі в 2027 році.
Фото з відкритих джерел

В Міністерстві фінансів підготували концепцію впровадження електронного аудиту платників податків, який може запрацювати в повній мірі в 2027 році.

Про це йдеться на сайті відомства.

Повідомляється, що впровадження електронного аудиту передбачено меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Євросоюзом для отримання макрофінансової допомоги. Механізм електронного аудиту базується на інформації, отриманої від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого ОЕСР. Цей файл простий у використанні і призначений для податкового контролю із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

«Автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу дасть можливість для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб'єктів (платників податків), так і об'єктів (транзакцій) для податкових перевірок», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що такий аудит має впроваджуватися з 2023 року, а в повній мірі новий вид перевірок запрацює в 2027.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський подав законопроєкт про відтермінування касових апаратів для ФОПів. Ним пропонується відтермінувати з 1 квітня 2021 року до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО для фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку другої - четвертої груп.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал