Єврокомісія запропонувала директиву, яка затвердить мінімальну зарплату в Європейському союзі.
«Працівники повинні реалізувати право на адекватну мінімальну зарплату і на гідний рівень життя. Сьогодні ми пропонуємо рамки для мінімальної заробітної плати при повній повазі національних традицій і свободи соціальних партнерів», — заявила глава ЕК Урсула фон дер Ляєн, інформує пресслужба Єврокомісії.
За її словами, це створить основу для справедливого, всеосяжного і стійкого відновлення після кризи пандемії COVID-19. Криза особливо боляче вдарила по секторах з великою часткою низькооплачуваних працівників, таких як клінінгові послуги, роздрібна торгівля, охорона здоров'я і довгостроковий догляд, а також догляд в інтернатах.
Нагадаємо, мінімальна зарплата є в усіх країнах-членах ЄС. У 21 країнах вона встановлена законом, а в 6 державах (Данії, Італії, Кіпрі, Австрії, Фінляндії і Швеції) її розмір забезпечується винятково колективними договорами.
В Україні з 1 вересня мінімальна зарплата зросла з 4 723 до 5 000 гривень.
Також наші аналітики дослідили, що середня зарплата за місяць у різних регіонах країни коливається від 7 до 15 тис. грн. Детальніше на нашій інфографіці.
Крім того «Слово і діло» пропонує подивитися, як змінювалася мінімальна зарплата за часів незалежності України.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»