МОН просить 3 млрд з Фонду боротьби з COVID: як хочуть витратити кошти

Читать на русском

В Україні після початку навчального року вже 130 вчителів захворіли на коронавірус, а 5,5 тисяч перебувають на самоізоляції. Щоб захистити педагогів і учнів, Міністерство освіти просить виділити з Фонду боротьби з коронавірусом 3 млрд грн на закупівлю засобів дезінфекції та індивідуального захисту, відповідний документ є в розпорядженні організації StateWatch. «Слово і діло» пропонує подивитися, як хочуть витратити кошти.

У розрахунках міністерства зазначено, що в Україні зараз 16,9 тисяч шкіл, в них 4 мільйони учнів і 519,6 тисяч педагогічних працівників. Гроші, які просить МОН, покриють потреби в засобах захисту в жовтні-грудні 2020 року.

Захисні маски обійдуться в 4,9 млрд грн з розрахунку по три на день на одну людину, вартість однієї штуки – 5,5 грн.

Дезінфекційні засоби для рук хочуть закупити з розрахунку 0,5 літрів на одну аудиторію на тиждень. Літр коштуватиме 287 грн, в цілому антисептики обійдуться в 331,7 млн. Крім того, МОН хоче закупити дезінфекцйні засоби для обробки поверхонь (парт і підлоги): 1,26 літрів на одну школу на день. Вартість літру рідини становить 210 грн, всього потрібно 720,9 млн грн.

Загальна вартість засобів дезінфекції та індивідуального захисту – 6 млрд грн, але міністерство буде проводити закупівлю на умовах співфінансування і тому просить з Фонду тільки 3 млрд.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт доріг буде витрачено в 9 разів більше, ніж на забезпечення лікарень.

Також «Слово і діло» вивчило, звідки забрали кошти для формування антикоронавірусного фонду і куди їх направили.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал