Пасажиропотік між материковою Україною та анексованим Кримом за рік зменшився в 10 разів.
Про це розповів прессекретар Херсонського загону Держприкордонслужби Іван Шевцов в ефірі телеканалу ДІМ.
Так, рік тому щодня адмінкордон перетинали близько 10 тисяч осіб, а зараз лише 1400.
Горизонт деокупації: прогноз щодо переговорів у «кримському форматі»Початок роботи кримського формату означатиме, що Україна набуває суб'єктності, здатності висувати і реалізовувати великі ініціативи для захисту своїх власних інтересів.
«У першу чергу, це викликано тим, що карантин все ж діє і в нашій державі, і за кордоном - тому менше людей перетинає адмінкордон», - розповів прикордонник.
Він нагадав, що з 1 серпня карантинні обмеження при перетині адмінкордону з Кримом скасовані - більше не потрібна двотижнева самоізоляція.
Шевцов зазначив, що до Криму пускають не всіх українців. Російські прикордонники в основному не пускають громадян через відсутність близьких родичів на півострові.
Нагадаємо, Україна може відновити постачання води до Криму тільки в разі загрози гуманітарної катастрофи на півострові. При цьому вода буде виключно для українських громадян, а не військових баз окупантів.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»