Радники глав ОДА: скільки їх і у скільки вони обходяться бюджету

Читать на русском

«Слово і діло» нещодавно писало про зарплати керівників обласних адміністрацій за червень. Сьогодні пропонуємо подивитися, скільки у них штатних і позаштатних радників, і у скільки їх утримання обходиться місцевому бюджету (дані за січень-червня 2020 року).

Лідером за кількістю радників патронатної служби (так офіційно називається посада) є Харківська ОДА: Олексію Кучеру допомагають 32 позаштатних радники, і за ці півроку офіційно на пост радників були оформлені 11 осіб. На зарплату штатних радників з бюджету за півроку пішло 316,3 тисячі гривень. Завданнями штатних радників, зокрема, є робота з документами, контроль скарг і заяв на ім'я глави ОДА, супровід голови ОДА в робочих поїздках. Ті, хто працює на громадських засадах, повинні аналізувати політичні та соціально-економічні процеси в області, аналізувати нормативно-правові акти адміністрації (і пропонувати, як їх вдосконалити), вносити пропозиції про вдосконалення роботи структурних підрозділів обладміністрації.

Вистачає радників також у голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва: 15 позаштатних і 11 штатних. Зарплата останніх за півроку обійшлася в 569,3 тисячі гривень. У Херсонській адміністрації патронатна служба організовує методичну допомогу структурним підрозділам, забезпечує інформаційні зв'язки (в тому числі, організацію зустрічей глави ОДА з громадськістю та журналістами), координує роботу структурних підрозділів.

Найбільша сума за півроку пішла на радників Дніпропетровської обладміністрації – 603,5 тисячі гривень на п'ять офіційно оформлених працівників. Серед їх завдань – організація і забезпечення роботи приймальні голови ОДА, здійснення аналітичного, організаційного та інформаційного забезпечення голови ОДА, здійснення робочих контактів з експертами.

По одному штатному раднику зараз працює в Івано-Франківській, Закарпатській, Луганській та Черкаській обладміністраціях. Крім Харківської ОДА, досить багато позаштатних радників працює в Одеській (19) та Полтавській адміністраціях (18).

У Запорізькій обладміністрації немає штатних радників, 10 осіб працюють на громадських засадах. У Чернігівській обладміністрації є 8 позаштатних радників, штатний зараз не передбачений (але в лютому два тижня ця посада була зайнята).

Нагадаємо, 6 липня голова Вінницької ОДА Сергій Борзов пообіцяв скоротити штат облдержадміністрації.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал