ВАКС не змінив запобіжний захід ексзаступнику голови СЗР

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив захиснику колишнього розвідника у зміні запобіжного заходу у вигляді застави на особисте зобов'язання.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд не змінив запобіжний захід колишнього заступника голови Служби зовнішньої розвідки Павла Пашковського, якого НАБУ і САП підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Таке рішення 7 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Пашковський просив суд змінити йому запобіжний захід з застави на особисте зобов'язання та повернення застави. В обґрунтування вимог клопотання він посилався на те, що з часу застосування запобіжного заходу та протягом усього часу досудового розслідування демонструє належну процесуальну поведінку. Сам Пашковський зазначив, що дія його обов'язків закінчилася і прокурором САП вони не продовжувалися.

Як на підставу для зміни застосованого запобіжного заходу та повернення застави ексзаступник голови СЗР посилався на погіршення з цього часу як матеріального стану, так і стану здоров'я. Вивчивши клопотання, суддя відмовив у його задоволенні.

За версією слідства, директор державного підприємства «Науковий центр точного машинобудування» Олександр Сєлюков використовуючи колишні знайомства, домовився із Пашковським та заступником директора департаменту СЗР про вчинення правопорушення. За даними слідства, директор держпідприємства попросив посадовців СЗР, щоб останні, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечили перемогу ДП «НЦТМ» під час організації проведення закупівлі СЗР спеціальної техніки для одержання неправомірної вигоди. Такою технікою було визначено комплекс програмно-технічного управління геопросторовими даними, відомості про принцип дії якого становлять державну таємницю.

На виконання плану Пашковський та інший посадовець СЗР залучили підлеглих їм працівників. Після цього вони, ґрунтуючись на попередньо отриманих від Сєлюкова технічних умовах на «ПТК «Райдуга», затвердили вихідні вимоги на предмет закупівлі «ПТК «Райдуга».

У подальшому посадовці розвідки, попри на відсутність своєчасно наданих ДП «НЦТМ» документів, декількох коригувань цінових пропозицій, застереження, провели оцінку пропозицій потенційних виконавців та запропонували схвалити пропозицію ДП «НЦТМ», як таку, що є найбільш економічно вигідною.

Після цього СЗР підписала договір про закупівлю із ДП «НЦТМ», який держпідприємство не було в змозі виконати, адже технічні умови на «ПТК РАЙДУГА» були підробленими. До того ж ДП «НЦТМ» немає сертифікату на використання програмних продуктів ArcGIS компанії ESRI, що є невід`ємним елементом вказаного комплексу. Отже, дії підозрюваних завдали 2,2 млн грн шкоди СЗР.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику голови СЗР. Ним виявився Павло Пашковський.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал