Продаж акцій компанії «Газпрому»: власник оскаржує арешт цінних паперів

Читать на русском
Апеляційна палата розгляне скаргу власника цінних паперів на рішення слідчого судді про арешт акцій приватної компанії.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне скаргу власника акцій компанії «Газтранзит», яка належить російському монополісту «Газпром», на арешт цінних паперів у межах справи Національного антикорупційного бюро про їх продаж за заниженою ціною.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили джерела в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, засідання з розгляду апеляції на арешт акцій «Газтранзиту» відбудеться сьогодні, 30 квітня о 14:00.

Раніше ВАКС наклав арешт на 40,2174% акцій «Газтранзиту» і передав їх в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів. Вказаний арешт накладено в межах справи про можливе зловживання службовим становищем посадовими особами Міністерства юстиції України у змові з іншими особами при продажу вищевказаних акцій за заниженою вартістю.

Як встановило слідство, Антимонопольний комітет України наклав на «Газпром» штраф у розмірі, що перевищує 85,9 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України.

У зв'язку з несплатою штрафу майно вказаної компанії на території України було арештовано, а саме 16 650 простих іменних акцій компанії «Газтранзит». В межах виконавчого провадження було проведено оцінку акцій, яка склала понад 630 млн грн.

Через пів року було проведено ще одну оцінку акцій, але їхня оціночна вартість різко знизилась до 40 млн грн, хоча щорічний нерозподілений прибуток вказаної компанії перевершував 100 млн грн.

Незважаючи на вищевикладене, за результатом аукціону зазначений актив був проданий закритому недиверсифікованому венчурному корпоративному інвестиційному фонду «Голдмен» за 41 млн грн. Тобто знижка склала 93%, а держава недоотримала приблизно 600 млн грн доходу.

Фонд «Голдмен» зберігає акції «Газтранзиту» на рахунку в депозитарній установі ТОВ «Ай Пі Сек'юрітіз». Кінцевим бенефіціаром установи є колишній народний депутат Андрій Журжій, про що він вказував у декларації. Він же в 2018 році був власником фонду «Голдмен» через компанію з управління активами «Інвестиційні партнери», яка задекларована. Зараз його кінцевими бенефіціарами є громадяни України Олексій Петі і Андрій Нестеренко.

За версією слідства, до вказаного продажу акцій за заниженою вартістю можуть бути причетні службові особи Міністерства юстиції України та представники приватних юридичних осіб. Попередньо справу кваліфікували за частиною 2 статті 364 ККУ (зловживання службовим становищем). На думку детективів, службовці Міні'юсту спільно з представниками приватних юросіб, використовуючи службове становище, реалізували 40,2174% акцій «Газтранзиту» шляхом укладання договору купівлі-продажу на аукціоні, що проводився АТ «Фондова біржа ПФТС» за заниженою ціною. Ці акції були арештовані в межах виконавчого провадження з виконання наказу Господарського суду міста Києва. Їх продаж за заниженою вартістю призвів до тяжких наслідків у вигляді недоотримання Держбюджетом коштів, а саме майже в 600 млн грн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: