Світовий банк схвалив додатковий кредит Україні на боротьбу з COVID-19

Читать на русском
Рада директорів Світового банку затвердила додаткове фінансування для України в розмірі 135 млн доларів для проекту поліпшення охорони здоров’я на службі у людей.
Алекс Кремер, в.о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та УкраїниФото - tut.by

Рада директорів Світового банку затвердила додаткове фінансування для України в розмірі 135 млн доларів для проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Як повідомляється на сайті банку, кошти виділятьдля розширення заходів реагування на пандемію COVID-19, які запроваджуються в секторі охорони здоров’я в Україні.

Пандемія коронавірусу: кого тестують на COVID-19 у першу чергу в Україні та інших країнахСША масово тестує населення, у Великій Британії в першу чергу перевіряють на вірус людей із симптомами ГРВІ, а в Україні є цілий перелік тих, хто в пріоритеті на проведення тесту.

Надається допомога у відновленні міських лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів у сільській місцевості, закупівлі сучасного обладнання та покращенні якості медичних послуг. Початкова сума кредиту у розмірі 215 млн доларів спрямовувалася на підтримку реформ в секторі охорони здоров’я, покращення надання послуг.

«Додаткові кошти, у розмірі 135 млн доларів, допоможуть Україні здійснити необхідну модернізацію лікарень та впровадити важливі реформи, а також у провести навчання для тисяч українських лікарів щодо надання сучасних медичних послуг», - йдеться в повідомленні.

Під час проекту також надаватиметься підтримка для загального фонду державного бюджету з метою забезпечення потреб населення у медичних послугах. Крім того, 35 млн доларів спрямовуються на діяльність з протидії поширенню епідемії COVID-19. Ці кошти будуть використані на закупівлю необхідних матеріалів та обладнання в рамках заходів реагування на COVID-19, які впроваджує країна, проведення необхідного навчання для медичного персоналу, підтримку комунікації у наданні громадянам важливої публічної інформації. Нові виділені кошти також будуть використовуватися на відшкодування фінансування українським закладам охорони здоров’я, які надають послуги пацієнтам із COVID-19.

«Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні приблизно 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням проводити складні медичні процедури із використанням високотехнологічного обладнання та відповідних протоколів лікування. Пацієнти матимуть можливість вибирати будь-яку лікарню в Україні, та їхні витрати на хірургічне втручання будуть покриватися із державного бюджету», - зазначив Алекс Кремер, виконуючий обов’язки директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

Нагадаємо, станом на ранок 28 квітня в Україні зафіксовано 9410 випадків коронавірусу.

А в світі зафіксували 3 млн 041 тис. 517 випадків інфікування коронавірусом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал