У МОЗ запровадили правила для тих, хто повернувся в Україну

Читать на русском
МОЗ запровадило в Україні правила обстеження і обсервації громадян, які повертаються з-за кордону.

МОЗ запровадило в Україні правила обстеження і обсервації громадян, які повертаються з-за кордону.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Відповідну постанову про запобігання подальшого занесення на територію України випадків коронавірусної хвороби COVID-19 видав 21 березня заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

У постанові, зокрема, йдеться про впровадження форми інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних і/або профілактичних заходів.

Інформована згода підписується в двох примірниках особами, які здійснюють перетин державного кордону та щодо яких є підстави вважати, що вони були в контакті з особою, якій поставлено діагноз або підозра коронавірусної хвороби COVID-19.

Державна прикордонна служба після проведення безконтактної термометрії отримує один примірник згоди, надає особам, які перетинають державний контроль, пам'ятку про самоізоляцію і інформаційні матеріали щодо профілактики захворювання.

ДПС далі передає екземпляр інформованої згоди санітарно-карантинним підрозділам (у разі їх створення) або головному державному санітарному лікарю області.

Лабораторні центри МОЗ, підрозділи з охорони здоров'я місцевих адміністрацій організовують проведення медичного (санітарного) огляду осіб, які здійснюють перетин кордону, шляхом опитування за клініко-епідеміологічними показниками і в разі необхідності проводять дослідження на виявлення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів.

Нагадаємо, в Україну після закриття кордонів через пандемію коронавірусу повернулися 59 494 громадяна.

Станом на ранок 22 березня 2020 року до Центру громадського здоров'я надійшло 81 повідомлення про підозру на коронавірус. Всього з початку року надійшло 531 повідомлення про підозру.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал