Парламент скасував закон про стройовий статут ЗСУ

Читать на русском
Парламент ухвалив за основу та в цілому законопроект №2466 Про визнання таким, що втратив чинність, закону Про стройовий статут Збройних сил України.

Парламент ухвалив за основу та в цілому законопроект №2466 «Про визнання таким, що втратив чинність, закону «Про стройовий статут Збройних сил України».

Ухвалення закону за основу підтримали 300 нардепів, після чого глава парламенту Дмитро Разумков запропонував схвалити документ в цілому. За ухвалення в цілому проголосували 278 нардепів.

«Законопроект спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягненню критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору», - сказано у пояснювальній записці.

Завданнями цього законопроекту є:

  • приведення нормативно-правових акті України у відповідність до євроатлантичних норм та критеріїв членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, що регулюються стройовим статутом ЗСУ;
  • законодавчого визначення повноважень Міністерства оборони визначати стройові прийоми і рухи військовослужбовців без зброї та із зброєю;
  • строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах;
  • порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду;
  • місце бойового прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення;
  • обов'язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.

Нагадаємо, в жовтні Рада ухвалила закон про військову службу.

Також в листопаді 2019 року набрав чинності закон про введення нових військових звань сержантського і старшинського складу Збройних сил України № 205-IX.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал