Опублікували текст законопроекту про медіа

Читать на русском
Документ містить також окремий розділ, який визначає обмеження, пов'язані зі збройною агресією.

Народні депутати з фракції Слуга народу зареєстрували в парламенті законопроект № 2693 Про діяльність медіа.

Його текст опубліковано на сайті Верховної ради.

Ініціаторами законопроекту стали нардепи Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлизавета Богуцька, Тетяна Рябуха, Павло Сушко, Дмитро Налетов, Тетяна Циба.

Згідно із законопроектом, обов'язковій реєстрації підлягають суб'єкти, які здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб'єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб'єкти у сфері медіа, в тому числі й нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіа сервісів на умовах, які передбачають оплату користувачами доступу або користування такими медіа-сервісами.

Суб'єкти у сфері онлайн-медіа і платформи загального доступу до інформації самостійно приймають рішення про реєстрацію. Порядок реєстрації, підстави відмови в реєстрації та скасування реєстрації суб'єктів у сфері медіа визначаються законом.

Іноземні лінійні медіа можуть поширюватися на території України провайдерами аудіовізуальних сервісів виключно після реєстрації таких медіа в порядку, окремо визначається Законом.

Також визначається статус Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, який є незалежним постійно діючим колегіальним державним органом, який діє на підставі Конституції України, законів України та здійснює державне регулювання, нагляд і контроль у сфері медіа.

Закон вводить нову форму регулювання - спільне регулювання в сфері медіа, як поєднання функцій і засобів державного регулювання і галузевого саморегулювання. Законопроектом також встановлюються заходи реагування на порушення законодавства у сфері медіа та санкції за порушення законодавства в сфері медіа.

Окремим розділом законопроекту визначаються обмеження, пов'язані з збройною агресією.

Так, зокрема, в медіа забороняється поширювати:

1) матеріали, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, його посадових осіб, осіб і організацій, які контролюються державою-агресором, і їх окремих дій, які виправдовують або визнають правомірною збройну агресію, анексію території України, порушення територіальної цілісності, суверенітету України, в тому числі публічне заперечення зазначених дій; 2) недостовірні матеріали щодо збройної агресії і діянь держави-агресора, її посадових осіб, осіб і організацій, які контролюються державою-агресором, в разі, якщо наслідком цього є розпалювання ворожнечі та ненависті або заклики до насильницької зміни територіальної цілісності або конституційного ладу; 3) програми і матеріали (окрім інформаційних та інформаційно-аналітичних), серед учасників яких є особи, внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національному медіа-простору України, яке затверджується Нацрадою. Крім того, Національна рада відмовляє в реєстрації іноземного лінійного медіа, зареєстровано в державі-агресорі або якщо Нацрадою виявлені ознаки того, що редакційний контроль за таким іноземним лінійним медіа здійснюється фізичними або юридичними особами - резидентами держави-агресора.

Крім того, суб'єктом у сфері медіа в Україні не може бути фізична особа, яка є громадянином держави-агресора.

Також суб'єктами медіа не можуть бути юридичні особи, в яких власниками істотної участі, контролерами або бенефіціарами є громадяни або юридичні особи держави-агресора; юридичні особи, які отримують фінансування від громадян або юросіб держави-агресора.

Раніше стало відомо, що президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити і внести на розгляд Ради законопроект про вимоги та стандарти новин в ЗМІ.

Пізніше було оприлюднено чернетку закону про медіа і соціальних мережах.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: