Україна направила ноту РФ через візит Путіна до Криму

Читать на русском
МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з неузгодженим візитом президента РФ Володимира Путіна в анексований Крим і відкриттям руху по залізничній частині мосту через Керченську протоку.

МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з неузгодженим візитом президента РФ Володимира Путіна в анексований Крим і відкриттям руху по залізничній частині мосту через Керченську протоку.

Про це повідомляє прес-служба МЗС у понеділок, 23 грудня.

«Ні поїздки російських чиновників в Крим, ні будівництво моста, як і будь-які інші дії окупаційної адміністрації, жодним чином не можуть змінити закріплений в Конституції України статус Автономної Республіки Крим і міста Севастополь як невилучної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах», - йдеться повідомленні.

Дипломати нагадали, що дії Москви щодо так званого Кримського моста грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року, двосторонні договірні зобов'язання перед Україною і фундаментально суперечать загально визнаним нормам і принципам міжнародного права.

«Ні Україна, ні одна цивілізована держава світу не визнає підставово мізерні спроби Кремля легітимізувати анексію частини суверенної території України. У черговий раз підкреслюємо, що Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно протиправних діянь. Вимагаємо від російської сторони припинити протиправні дії і будь-яку діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України - в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь. Російській стороні передано відповідну ноту протесту», - зазначили в міністерстві.

Раніше в понеділок стало відомо, що президент РФ Володимир Путін запустив залізничне сполучення в Крим.

Пізніше представництво Президента України Володимира Зеленського в АР Крим засудило візит Путіна на півострів і запуск залізничного сполучення.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: