Назвали розмір штрафу за публічне невикористання посадовцями української мови

Читать на русском
Уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова заявила, що посадовці, які відмовляються публічно використовувати українську мову, можуть бути оштрафовані.

Уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова заявила, що посадовці, які відмовляються публічно використовувати українську мову, можуть бути оштрафовані.

За її словами, людина, котра публічно виступає як посадовець чи дає коментарі як представник влади, зобов'язана робити це державною мовою.

«Якщо вона порушує цю норму закону, то на неї можуть поскаржитися. Ми будемо розглядати скаргу, спершу проводитимемо роз’яснювальну бесіду, а не допоможе - випишемо штраф. Максимальний штраф, як я вже сказала, 700 неоподатковуваних мінімумів (11 900 гривень – ред.)», - сказала Монахова в інтерв'ю «Укрінформу».

За її словами, якщо ніхто не поскаржився, але посадова особа таки порушує закон, аналітичний відділ омбудсмена має це відмоніторити.

«Ми обов’язково будемо вести роботу з моніторингу - як закон виконується, чи виконується він усіма гілками влади та державними установами», - сказала Монахова.

Раніше Кабінет міністрів України створив Національну комісію зі стандартів державної мови.

Також уряд погодив кандидатуру мовного омбудсмена.

Крым того, перша леді Олена Зеленська під час візиту до Сполучених Штатів Америки ініціювала проєкт зі створення українськомовних аудіогідів у найбільших музеях світу.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал