ВР ухвалила закон про викривачів корупції

Читать на русском
Верховна рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт про викривачів корупції. Документ підтримали 252 депутати.

У четвер, 17 жовтня, Верховна рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт № 1010 про викривачів корупції.

За документ проголосували 252 депутати.

Засідання Верховної ради: онлайн-трансляціяУ четвер, 17 жовтня, ВР розгляне в другому читанні законопроект президента Володимира Зеленського про викривачів корупції.

Нагадаємо, 13 вересня нардепи ухвалили закон Зеленського про викривачів корупції за основу.

Документом визначається правовий статус викривачів корупції, їх права та гарантії захисту. Нормується порядок розкриття викривачем корупції інформації та передбачається звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення і забезпечення держзахисту викривачів корупції.

Відповідно до закону виплата винагороди викривачу здійснюється відразу після рішення суду і не залежить від повернення завданих державі збитків. Така виплата передбачена, якщо заподіяна корупційними діями шкода державі перевищує 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Депутати сьогодні також розглянуть законопроекти щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань, щодо запровадження електронного документообігу, щодо посилення відповідальності за закупівлю за рахунок бюджетних коштів завідомо неякісних лікарських засобів, щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби.

Раніше Разумков підбив підсумки роботи ВР за 50 днів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.