Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з вереснем і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).
Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
«Хоча ціни на газ на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 № 293 і діє до кінця 2019 року»,- йдеться у повідомленні.
Зокрема, з квітня цього року ціна, за якою «Нафтогаз» продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%. Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 грн за тис. кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції «Газовий запас» (4874,42 грн за тис. кубометрів).
За умовами документа, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок у повному обсязі.
У відомстві також зазначили, що споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь у акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розрахуватися за рахунок зменшення передплачених обсягів за ціною газового запасу. За статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.
Раніше «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для промисловості.
Також «Нафтогаз» розрахував тарифи на транзит газу для РФ.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»