Нардеп пропонує перенести День Незалежності та зробити червоно-чорний прапор офіційним

Читать на русском
У парламенті зареєстрували проєкт постанови Про День Незалежності Україн, який пропонує перенести День Незалежності на 22 січня, а 24 серпня відзначати День відновлення незалежності.

У парламенті зареєстрували проєкт постанови №2205 «Про День Незалежності України», який пропонує перенести День Незалежності на 22 січня, а 24 серпня відзначати День відновлення незалежності.

Відповідний проєкт постанови оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Проєктом пропонується відраховувати період незалежності Української держави з 22 січня 1918 року, з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації. Також визнати дату 22 січня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. 24 серпня 1991 року проєкт постанови пропонує вважати Днем відновлення Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято.

Автором проєкту постанови є позафракційний народний депутат Оксана Савчук.

Савчук також є автором законопроекту №2229 «Про Прапор Національної Гідності».

«Законопроектом пропонується встановити, що прапором національно-визвольної боротьби українського народу є Прапор Національної Гідності. Прапор Національної Гідності є стягом, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої - темно-червоного кольору, нижньої - чорного кольору», - ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Проєкт закону передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлюватиметься на будівлях державних органів України, як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування 22 січня у День Соборності України, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України).

Раніше у Херсоні створили рекордний український прапор. На честь Дня Державного прапора України створили полотнище завдовжки 152 метри 40 см.

Нагадаємо, Кабмін схвалив стратегію популяризації української мови.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал