Зеленський підписав закони про єдиний рахунок для сплати податків

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський підписав два закони про об'єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізосіб — № 115-IX та № 116-IX.

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони про об'єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізосіб - № 115-IX та № 116-IX.

Про це свідчать дані на сторінці законопроектів на сайті Ради.

Документи передбачають зміни до законів та Податкового кодексу.

За новою редакцією Податкового кодексу, звіт про податок на доходи фізичних осіб та сум єдиного соціального внеску подається з щомісячною розбивкою звітного кварталу за основним місцем обліку (у строки, встановлені для податкового кварталу).

За неподання податкової звітності або помилки у ній передбачено штраф 510 грн, але така санкція не застосовуватиметься, якщо порушення у податковій звітності пов'язані із нарахуванням податкової соціальної пільги і неточності виправив сам платник податку.

Податкова декларація має містити, у тому числі, дані про суми нарахованого єдиного внеску.

Відповідно до закону, фізичні особи - підприємці (ФОП) подають річну податкову декларацію із даними про податок на доходи фізосіб та сплату єдиного внеску за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового року.

Встановлюється, що платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію у строк, встановлений для річного податкового періоду, а платники податку третьої групи - у строки, встановлені для квартального звітного періоду.

Зміни набудуть чинності з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, парламент 19 вересня ухвалив проєкт змін до законодавства № 1057 та проєкт змін до Податкового кодексу № 1072 - двічі 335 голосами.

Як повідомлялося, вчора президент Володимир Зеленський підписав законопроект №1080 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуальний кодекс України щодо зменшення тиску на бізнес».

Сьогодні закон про зменшення тиску на бізнес опублікували офіційно.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал