Fitch підвищило кредитний рейтинг «Укрзалізниці»

Читать на русском
Останнє підвищення стало можливим завдяки недавньому перегляду суверенного рейтингу України.

Провідне міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг АТ Укрзалізниця в іноземній і національній валюті до суверенного рівня - «B» з «В-».

Про це в четвер, 12 вересня, повідомляє прес-служба Укрзалізниці. «Слово і Діло»,

«Це підвищення стало можливим завдяки недавньому перегляду суверенного рейтингу України, який зазвичай обмежує максимальний рівень рейтингу для квазі-суверенних компаній, таких як Укрзалізниця, і є наслідком послідовної фінансової політики суспільства, зокрема підвищення рівня ліквідності Укрзалізниці», - йдеться в повідомленні.

Також у компанії нагадали, що фінансово-господарські показники діяльності Укрзалізниці надають впевненість інвесторам у її стабільності, що дозволило залучити додаткове запозичення на міжнародному ринку капіталу на суму до 100 млн доларів, вартість якого майже на 100 базисних пунктів нижче, ніж у липні цього року.

Сьогоднішнє підвищення рейтингу Укрзалізниці, переконані в компанії, сприятиме подальшому зниженню вартості запозичень.

«Це дуже позитивний сигнал для іноземних інвесторів, особливо в контексті можливостей залучення додаткового фінансування в модернізацію і розвиток компанії», - зазначив глава правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

Fitch очікує, що завдяки зростанню обсягів вантажних перевезень і дерегуляції вагонної складової, проведеної в кінці 2018 року, дохід компанії у 2020 році перевищить 100 млрд грн.

Крім того, збільшенню доходів сприятиме очікуване відновлення економіки України - за прогнозами Fitch Ratings, ВВП України зростатиме на 3,2-3,5% щорічно протягом 2019-2021 років.

Як зазначено в повідомленні Fitch, завдяки випуску євробондів на 500 млн доларів у липні 2019 року компанія істотно знизила кредитне навантаження з рефінансування очікуваних виплат на суму 300 млн доларів у другому півріччі 2019 року і наступних виплат у 2020-2021 роках.

Раніше Fitch назвало умови угоди України з МВФ.

Також Fitch підтвердило рейтинги трьох українських банків.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.