Fitch Ratings підтвердило рейтинг «Нафтогазу»

Читать на русском
Рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинг компанії на рівні В- зі стабільним прогнозом.

Рейтингове агентство підтвердило рейтинг компанії на рівні В- зі стабільним прогнозом. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) НАК Нафтогаз України на рівні B- зі стабільним прогнозом.

Про це йдеться в повідомленні агентства, пише «Слово і Діло».

«Підтвердження відображає міцні зв'язки Нафтогазу з єдиним акціонером - Україна (B-/стабільний)», - пояснили в агентстві.

Рейтинг також враховує слабкий профіль ліквідності Нафтогазу, але в цілому відносно низький леверидж (співвідношення вкладень капіталу в цінні папери з фіксованим доходом), а також деяку невизначеність, пов'язану з внутрішніми цінами на газ, анбандлінгом і політичним ризиком.

Держава, і досі гарантує 30% валового боргу Нафтогазу на кінець 2018 року, а фінансові показники компанії ретельно контролюються МВФ, основним кредитором України, який стимулює уряд забезпечувати адекватне фінансування НАК.

В агентстві вважають, що фінансові результати Нафтогазу в 2016-2018 роки можуть бути нестійкими в довгостроковій перспективі, оскільки залежать від зовнішніх факторів.

Крім того, в Fitch відкидають зі своїх прогнозів компенсацію урядом різниці в цінах, за якими компанія продає газ населенню і промисловості.

За прогнозами Fitch, після анбандлінга, очікуваного в 2020 році, НАК не буде отримувати доходи від транзиту російського газу в Європу, а також навряд чи отримає компенсацію за поділ активів.

Ще однією причиною виключення доходів від транзиту Fitch називає закінчення терміну дії контракту з Газпромом. Агентство вважає, що після 2020 року Нафтогаз сфокусується на внутрішньому ринку: продаж і зберігання газу, видобуток газу, а також продаж нафтопродуктів і СПГ.

Раніше Fitch підтвердило дефолтний рейтинг України на рівні B- зі стабільним прогнозом.

Також Fitch дав прогноз відносин Києва і МВФ після виборів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал