Транзит газу: у «Нафтогазі» назвали сценарії

Читать на русском
З 1 січня 2020 року Україна може залишитися без транзиту російського газу, що спричинить значні економічні втрати, але є й інший шлях.

З 1 січня 2020 року Україна може залишитися без транзиту російського газу, що спричинить значні економічні втрати, але є й інший шлях.

Про це в середу, 11 вересня, сказав виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко під час конференції Naftogaz-Gazprom: Energy Security, Gas Transit and European Integration, передає УНН.

«Як Ви знаєте, Нафтогаз має контракт з Газпромом щодо транзиту російського газу в Європу, і цей контракт закінчується через декілька місяців. Один з можливих, а то й базовий, сценаріїв - що у нас не буде транзиту з 1 січня 2020 року. Це означатиме, що українська економіка втратить 3-4% ВВП. Це також означає, що ми, можливо, отримаємо питання безпеки газопостачання в Україну - просто кажучи, просто недостачу газу в Україні. Це також означає, що для деяких європейських партнерів Україна стане менш важливою, тому що європейський газ більше не проходитиме через Україну. Європейський! Тобто призначений для європейського ринку», - сказав Вітренко.

У той же час, на його думку, для України може бути й інший шлях за контрактом на транзит.

«Але є й інший сценарій: що транзит продовжиться, що буде підписаний більш ніж один контракт на транзит, який розпочнеться 1 січня 2020 року, наприклад, з європейськими компаніями, які купуватимуть російський газ на російсько-українському кордоні, які дозволять Україні не тільки процвітати економічно, а й посилять деякий рівень інтеграції з ринком ЄС, і стануть важливим каталізатором для реформ в Україні», - зазначив він.

Раніше порядок денний газових переговорів озвучив віцепрезидент ЄК Марош Шефчович.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...