У «Слузі народу» хочуть внести зміни до роботи Нацради з питань телебачення

Читать на русском
Нардепи від Слуги народу запропонували внести зміни до діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Нардепи від Слуги народу запропонували внести зміни до діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Як повідомила парламентарій Євгенія Кравчук, мова йде про нову процедуру призначення і звільнення членів регулятора, пише «Слово і Діло».

Відповідний законопроект №2036 з'явився на сайті Верховної Ради.

«Я нагадаю, що чинне законодавство передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, які призначаються за квотою Верховної Ради України, поки триває процедура відбору і їх призначення. Ми вважаємо це неприпустимим і хочемо забезпечити безперервну роботу регулятора», - пояснила Кравчук.

Другий законопроект №2035 стосується діяльності операторів цифрового мовлення. За словами депутатки, суть проекту важко пояснити простою мовою, але «від цього документа фактично залежить інформаційна безпека України».

За її словами, загальнонаціональне цифрове ефірне мовлення нині залежить від приватних компаній з непрозорою структурою власності та невідомими кінцевими бенефіціарами.

«У законопроекті ми виписали цілу низку вимог до засновників, учасників, власників провайдерів програмної послуги, а також операторів телекомунікацій з загальнонаціональним покриттям, які гарантуватимуть неможливість протиправного впливу держави-агресора на інформаційний простір України», - наголосила Кравчук.

Раніше повідомлялося, що Нацрада через суд анулює ліцензії 17 медіа і провайдерів.

Також Нацрада позапланово перевірить п'ять каналів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: