В НБУ назвали найпопулярнішу купюру

Читать на русском
Найбільше за кількістю в готівковому обороті України знаходиться банкнот номіналом 200 гривень.

У готівковому обігу в Україні на 1 липня 2019 року перебувало готівки на загальну суму 393,8 млрд грн, в тому числі банкнот - 391,3 млрд грн (2,8 млрд штук) і монет - 2,4 млрд грн (13,2 млрд шт.).

Як пише «Слово і Діло», про це повідомили в прес-службі Національного банку.

Як зазначили в НБУ, в порівнянні з початком року готівка в обігу зменшилася на 6,4 млрд грн (або на 1,6%). «Така тенденція пов'язана зі стабільним трендом зростання популярності безготівкових розрахунків», - йдеться в повідомленні.

Найбільше за кількістю в готівковому обороті України знаходиться банкнот номіналом 200 гривень і розмінних монет номіналом 10 копійок (23% і 29% відповідно). Середня кількість банкнот на одного українця становила 67 штук, а монет різних номіналів (розмінних і обігових) - 314 штук.

Раніше шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль заявив, що дизайнери Нацбанку використовували піратський шрифт в новій купюрі і порушили авторські права Adobe. У самій компанії Adobe українському дизайнеру підтвердили підозри у використанні Нацбанком піратського шрифту в новій банкноті, зазначивши, що для вирішення проблеми потрібно створити абсолютно нові друковані форми банкнот з ліцензійною версією шрифту.

У прес-службі НБУ пообіцяли провести перевірку і повідомити про її результати.

Нагадаємо, з жовтня монети 1, 2 і 5 копійок виведуть з обігу.

Також Нацбанк введе монети номіналом в 5 і 10 гривень.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.