Гройсман розкритикував Клімкіна за непогодження дій із Зеленським

Читать на русском
Глава уряду розкритикував позицію голови МЗС, який не погодив із президентом відповідь на ноту Росії.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який відправив ноту протесту РФ без повідомлення главі держави.

Про це глава Кабміну заявив в ефірі 1+1, передає «Слово і Діло».

Він підкреслив, що звільнення моряків є першочерговим завданням, оскільки вони виконували наказ керівництва країни, і саме держава відповідає за їхню долю.

Дивіться онлайн політичне ток-шоу Право на владуТСН

«Що стосується позиції міністра. Міністр закордонних справ - це креатура президента України. Він був призначений за поданням президента (Петра) Порошенка. Сьогодні так трапилося, він працює під керівництвом президента (Володимира) Зеленського. І виходити сьогодні з нотами, не погоджуючи своєї політики ні з президентом, ні з прем'єр-міністром - я вважаю, що це неприпустимо», - вказав Гройсман.

Він підкреслив, що «за кожною такою заявою є доля людей», і подібні дії повинні обговорюватися із президентом.

Також прем'єр порадив, як вирішити цю ситуацію, з огляду на те, що парламент відмовляється звільнити Клімкіна з посади.

«Я вважаю, що президенту потрібно звернутися до міністра закордонних справ Павла Клімкіна і запропонувати йому піти у відпустку на кілька місяців. Я йому її (заяву - ред.) підпишу. Я готовий виконати свої повноваження як прем'єр-міністра і внести будь-яку кандидатуру на посаду першого заступника міністра закордонних справ, який буде виконувати обов'язки. Але цю кандидатуру нехай запропонує президент», - сказав Гройсман.

За словами глави Кабміну, йому байдуже, кого призначать. Важливо лише те, що ця людина буде робити.

Нагадаємо, 26 червня МЗС України повідомило, що отримало ноту з Москви із пропозицією, щоб Київ дав письмові гарантії продовження кримінального переслідування моряків, захоплених під час інциденту в Керченській протоці, «відповідно до російського законодавства».

Життєвий принцип Гройсмана – виконання обіцянок: перевіряємо, чи так цеВолодимир Гройсман говорив, що виконання обіцянок – це його життєвий принцип. Слово і Діло перевірило, чи дотримується прем'єр свого принципу.

У четвер, 27 червня, президент Володимир Зеленський заявив, що Міністерство закордонних справ відповіло РФ, не повідомивши йому.

Глава МЗС підкреслив, що його відомство мало повноваження без узгодження із главою держави направляти відповідь на російську ноту.

Про те, як Володимир Гройсман виконує свої обіцянки, ми писали в матеріалі «Життєвий принцип Гройсмана – виконання обіцянок: перевіряємо, чи так це».

Топ обіцянок прем'єра – за посиланням.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: