У МВС роз'яснили указ Зеленського про спецсигнали

Читать на русском
Скасування президентом Володимиром Зеленським указів президента про проблискові маячки призведе до набуття чинності постанови Кабінету міністрів 2017 року, якою регулюється ця сфера.

Скасування президентом Володимиром Зеленським указів президента про проблискові маячки призведе до набуття чинності постанови Кабінету міністрів 2017 року, якою регулюється ця сфера.

Про це повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС, пише «Слово і Діло».

Як зазначили в МВС, протягом трьох років питання використання спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв не було врегульовано.

Крім того, після ліквідації Державтоінспекції офіційно не існувало органу, який би видавав дозволу на встановлення спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв.

«Відтепер відповідний дозвіл буде видаватися уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України», - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 20 червня президент Володимир Зеленський скасував указ №567 «Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах».

Нагадаємо, згідно з постановою Кабміну, № 176 від 22 березня 2017 року, спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору можуть установлюватися за наявності дозволу МВС виключно:

  • на транспортних засобах, які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона;
  • на транспортних засобах, які використовуються МВС, Національною поліцією, підрозділами безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у ЗСУ, Національною гвардією, податковою міліцією, СБУ, Головним управлінням та підрозділами урядового фельд'єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, воєнізованими формуваннями, установами виконання покарань та слідчими ізоляторами Державної кримінально-виконавчої служби, НАБУ, Державним бюро розслідувань, Управлінням державної охорони, Державною прикордонною службою, підрозділами Державної спеціальної служби транспорту, Державною службою з безпеки на транспорті, бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги, Оперативно-рятувальною службою цивільного захисту, службою інкасації та перевезення цінностей НБУ та банків України, підрозділом відомчої охорони НБУ. Спеціальні світлові сигнальні пристрої із світловими сигналами червоного кольору можуть установлюватися як додаткове обладнання виключно на транспортних засобах патрульної поліції та підрозділів Національної поліції, на які покладено обов'язки із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Спеціальні світлові сигнальні пристрої із світловими сигналами червоного, зеленого кольорів можуть установлюватися як додаткове обладнання виключно на транспортних засобах підрозділів Національної поліції та Управління державної охорони, що здійснюють супроводження осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та на транспортних засобах, які використовуються для пересування таких осіб.

Згідно з постановою, транспортні засоби, які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, і на які можуть бути встановлені спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої, визначає Управління державної охорони.

Зазначимо, що 2012 року в Україні були збільшені штрафи за незаконне встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв на автомобілях з 850-1020 гривень до 42,5-51 тис. грн.

Як повідомлялося, підпису Зеленського чекають вже 8 законопроектів.

Нагадаємо, Зеленський скасував низку указів про регулювання ринку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.