Київський апеляційний суд відмовив скандальному забудовнику Олегу Репі зменшити заставу в 12 разів

Читать на русском
Суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олегу Репі – забудовнику довгобуду ЖК Шевченкіський квартал – щодо зменшення суми застави в 12 разів.

Сьогодні, 4 червня 2019 року, Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної заяви Олегу Репі – забудовнику довгобуду ЖК «Шевченкіський квартал» – щодо зменшення суми застави в 12 разів.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Дружина фігуранта «схем Войцехівського» Олега Репи напала на журналістку після циклу викривальних матеріалівДружина фігуранта схем Войцехівського Олега Репи напала на журналістку Слова і Діла після циклу викривальних матеріалів.

Генеральна прокуратура України зобов’язала підозрюваного в шахрайстві під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал» Олега Репу сплатити заставу в розмірі близько 7 мільйонів гривень.

Олег Репа подав апеляцію, попросивши зменшити розмір застави до 300 прожиткових мінімумів (1853 грн х 300 = 555 тисяч 900 гривень). Тобто забудовник запропонував сплатити в 12 разів меншу заставу.

Адвокат Олега Репи Олег Паламарчук надав судді інформацію про доходи Олега Репи за 2016 та 2017 рік, щоб довести фінансову неспроможність підзахисного сплатити 7 мільйонів гривень застави.

«Ви просите зменшити розмір застави. Значить, ви не заперечуєте обґрунтованість підозри?», – запитав під час судового засідання суддя Денис Масенко.

«Ані в мене, ані в моєї дружини немає таких коштів. Сума 7 мільйонів гривень для мене є абсолютно непідйомною», – відповів Олег Репа.

При цьому прокурор Генеральної прокуратури України Олександр Новіков нагадав суду, що Олег Репа до 2014 року був учасником організованої злочинної групи.

«Він займався самовільним захопленням ділянок, брав кошти громадян. Є понад сто постраждалих громадян. Репа вчиняв частину цих дій під час вручення йому підозри, під час внесення до суду обвинувального акту щодо нього в частині участі забудови земельної ділянки на вул. Закревського, 42-а, в місті Києві «Перлина Троєщини». Вже подані до суду матеріали про аналогічні справи привласнення коштів громадян. Це свідчить про свідоме ігнорування Репою норм закону», – пояснив прокурор, додавши при цьому, що жоден із чотирьох житлових комплексів, які будує Олег Репа, досі не добудовані.

За словами Новікова, під час слідства було доведено, що підозрюваний Олег Репа завдав державі збитків на 31 мільйон гривень.

«Мерседес, Лексус, нежитлові приміщення є в Олега Репи. Кошти він легалізував шляхом придбання нерухомості. Джерелом збагачення підозрюваного є кошти, які інвестори дають на будівництво», – аргументував хороше фінансове становище Репи прокурор.

Раніше повідомлялося, що забудовник ЖК «Шевченківський квартал» Олег Репа вчиняє злочинні дії, продовжуючи продавати квартири в заарештованому Генпрокуратурою житловому комплексі.

Нагадаємо, забудовнику ЖК «Шевченківський квартал» Репі заборонили з’являтися в офісі продажів.

У березні та квітні цього року «Слово і Діло» опублікувало цикл журналістських розслідувань про злочинну схему виведення коштів із ЖК «Шевченківський квартал».

Проаналізувавши банківські виписки компаній, причетних до будівництва ЖК «Шевченківський квартал», журналістка Любов Величко з’ясувала, що гроші вкладників спрямовували в будівництво іншого столичного ЖК – Rich House. І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль. Також журналісти дійшли висновку, що до будівництва ЖК «Шевченківський квартал» має прямий стосунок Олег Репа.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.