В Україні вшановують жертв депортації кримських татар

Читать на русском
У суботу, 18 травня, виповнюється 75 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини - Криму.

У суботу, 18 травня, виповнюється 75 років від часу депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної батьківщини - Криму. В цей день Україна і світ відзначають День пам'яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу.

Про це пише Слово і Діло.

Сьогодні в Києві та інших містах України плануються заходи, присвячені цьому дню. Траурні заходи пройдуть також у багатьох країнах світу.

На 12.00 запланована всеукраїнська хвилина мовчання в пам'ять жертв геноциду кримських татар. У Криму траурні заходи, крім офіційних, заборонені, а спроби їх проведення присікаються.

Роковини депортації кримських татар: що з приводу Криму обіцяють політики18 травня відзначаються 74-ті роковини депортації кримських татар. Ми зібрали обіцянки політиків щодо Криму.

Як відомо, 18 травня 1944 року з Криму було відправлено перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано близько 200 тисяч чоловік.

Нагадаємо, 12 листопада Верховна Рада визнала депортацію кримських татар геноцидом, а також встановила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

11 травня парламент України звернувся до міжнародного співтовариства із закликом визнати депортацію кримських татар з Криму 1944 року геноцидом, а також засудити заборону Росією Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: