Луценко розповів про «список недоторканних» від посла США

Читать на русском
Генпрокурор розповів, як на першій зустрічі посол США вручила йому список недоторканних людей.

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що під час першої зустрічі після призначення на цю посаду з послом США Марі Йованович вона передала йому список осіб, проти яких не можна проводити розслідування.

Про це він заявив в інтерв'ю Hill.TV, передає «Слово і Діло» з посиланням на ТСН.

«На жаль, на першій зустрічі з послом США в Києві вона дала мені список людей, яких ми не повинні переслідувати. Моя відповідь на це - це неприпустимо. Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол, не зупинять мене від кримінального переслідування, якщо є злочин», - розповів Луценко.

Крім цього, Луценко поскаржився, що його відомство не отримало чотири мільйони доларів, які США мала б виділити як підтримку.

«У той час ми мали справу щодо розкрадання урядової технічної допомоги США на суму 4 мільйонів доларів США, і в цьому плані ми мали діалог. У той час (Йованович) вважала, що наші спілкування з українськими громадянами, українськими державними службовцями, які були частими відвідувачами американського посольства, кидають тінь на цю антикорупційну політику.

Насправді, ми отримали від посольства США листа, що гроші, про які ми говоримо, були під повним контролем посольства США, що посольство США не вимагало нашої правової оцінки цих фактів. Ситуація була досить дивною, тому що кошти, про які ми говоримо, були призначені для Генеральної прокуратури, і ми сказали, що ми ніколи не бачили їх, а посольство США відповіло, що проблем немає», - зазначив генпрокурор.

У Генпрокуратурі цю інформацію коментувати відмовилися, підтвердивши лише те, що Луценко давав інтерв'ю Hill.TV. У свою чергу в Державному департаменті США назвали заяви генпрокурора брехнею.

«Ми бачили заяви про звинувачення. Сполучені Штати не надають ніякої допомоги Генеральній прокуратурі, але раніше намагалися підтримати фундаментальну реформу системи правосуддя, у тому числі ГПУ після Революції гідності 2014 року. Коли політичної волі для справжніх реформ, проведених такими генеральними прокурорами, виявилося недостатньо, ми скористалися нашою фідуціарною відповідальністю перед американським платником податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам», - заявили в Держдепі.

Раніше повідомлялося, що в середу, 20 березня, велика делегація зі США прибула до Києва. Очолив делегацію голова комітету Сенату США з банківських питань Майк Креспо.

Нагадаємо, ГБР відкрило кримінальне провадження стосовно Луценка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: